Innhold

Kan man si opp en midlertidig ansatt?

Ja. Arbeidsforholdet kan avsluttes med bakgrunn i arbeidstakers eget forhold eller virksomhetens forhold (nedbemanning), se arbeidsmiljølovens § 15-7. De ordinære oppsigelsesfristene vil da gjelde. Se mer om dette under veiledningen knyttet til oppsigelser og nedbemanning.